Su Soley’in Yeni Albümü “Gardrop”32

Su Soley, 9 şarkıdan oluşan yeni akustik albümü “Gardrop”u müzikseverlerin beğenisine sundu. “Gardrop” albümü, sanatçının evde kayıt odası haline çevirdiği ve tüm vokal kayıtlarını yaptığı kendi gardrobundan adını aldı.

Soley dolabının kapaklarını açıp yorganlar astı, içinde boşluk kalan raflara yastıklar doldurdu ve beğendiği tınıyı yakaladığında da sistemi bozmadan kayıtları tamamladı. Albümde, kayıtların yanı sıra tüm styling, kostümler ve aksesuarlar yine sanatçının kendi gardrobundan…

Albüm görsellerinde kullandığı rasta tarzında örgü ve burgulardan oluşan renkli saç tasarımları da Soley’in kendisine ait. Yalnızca gitarların kullanıldığı albümde, hareketli şarkılardaki vokal düzenlemeleri albümün kimliğini vurguluyor. Barış Bölükbaşı aranjörlüğünde hazırlanan “Gardrop”un ilk klibi Ecem Gündoğdu yönetmenliği ve Veli Kuzlu görüntü yönetmenliğinde “Dengesizim (Akustik)” adlı şarkıya çekildi.

ODTÜ’den, İ.Ü. Devlet Konservatuvarı’na uzanan eğitim hayatı boyunca kendi ekibiyle müzik ve sahne çalışmalarını sürdüren Su Soley, görsel ve müzikal tarzının çok yönlü olmasında, kökenlerinin Balkanlar, Karadeniz, Akdeniz ve Doğu Anadolu’ya uzanmasının büyük etkisi olduğunu ve tüm bu toprakların müziklerinden beslendiğini söylüyor.

Yeni albümü “Gardrop”ta, İskender Paydaş’la birlikte besteledikleri “Müebbet Hayalet (Akustik)”, Burçak Şahvelioğlu ile sözlerini yazdıkları “Bu Yaz (Akustik)” ve anonim bir Balkan türküsü olan “Drama Köprüsü (Akustik)” dışındaki tüm şarkıların söz ve müzikleri, albümün tüm vokal düzenlemeleri Soley’e ait.

“Gardrop”un mix ve mastering’ini Özgür Yurtoğlu üstlenirken, gitarlarda Barış Bölükbaşı yer aldı. Lisanslı sporları olan yüzme, monopalet, sutopu ve sualtı rugby’sinde ulusal ve uluslararası çok sayıda yarışmaya katılarak dereceler elde eden Su Soley piyano, gitar, ukulele, flüt, aquadrum, perküsif enstrümanlar çalıyor.

Su Soley’in pop, rock ve caz ve tınılarını barındıran yeni albümü “Gardrop” MEYPOM etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında!

Su Soley – Dengesizim Video Klip

TrendSohbet.Com

RadyoTrendFm.Com

Trend ChatRadyo TrendTrend SohbetTrendFm

Che 797
Cevap bırakın

whatsappWhatsapp: +90 533 031 18 18
facebook twitter instagram youtube pinterest linkedin spotify soundcloud

Radyo Sohbet Sitesi