duyuruSizde hem canlı radyo dinleyin, hem de yeni insanlarla sohbet edin.
facebook twitter instagram skype

Sanat ve Müzik

Sanat ve Müzik

 

SANAT
Güzel sanatlar insanların çevrelerini algılayış biçiminde geçmişten beri güçlü bir etkiye sahip olmuştur. Kendilerini güzel sanatların cazibesine kaptıranlar hayal güçlerini ve eleştirel düşünme becerilerini daha da geliştirebilirler. Sanat eseri yaratırken alınan risk aynı zamanda problem çözme, görüşü açıkça ifade etmeyi ve karar verebilme becerisini güçlendirir.
Güzel sanatlar, insanların çevrelerini algılayış biçiminde geçmişten beri güçlü bir etkiye sahip olmuştur. Kendilerini güzel sanatların cazibesine kaptıranlar hayal güçlerini ve eleştirel düşünme becerilerini daha da geliştirebilirler. Sanat eseri yaratırken alınan risk aynı zamanda problem çözme, görüşü açıkça ifade etmeyi ve karar verebilme becerisini güçlendirir. Güzel sanatlar, insanların çevrelerini algılayış biçiminde geçmişten beri güçlü bir etkiye sahip olmuştur

Sanat hem coşma hem yadsıma işidir. -Albert Camus

MÜZİK
Muzik yapmanın aklı harekete geçirmesinin arkasındaki sır nedir? John J. Ratey (MD: A User’s Guide to Brain)’e göre, ‘Müzisyen tempo, ton, stil, ritim duyularını; ifade etme ve hissetme kararlarını durmaksızın ayarlar—beyni organizasyon ve birçok aktiviteyi aynı anda yürütme konusunda inanılmaz derecede eğitir. Bu orkestranın kararlı bir biçimde çalıştırılması, ömür boyu dikkat becerileri, zeka, farkındalık ve anlatım kabiliyeti ile geri ödeme yapar.
Müzik çalışmak kişinin dikkat süresini uzatır, zekayı ve kendini ifade etme becerisini geliştirir. Profesyonel müzisyen olsanız veya olmasanız da, bu beceriler seçeceğiniz kariyere pozitif katkı sağlar. Müzik çalışmak aynı zamanda kişisel disiplini ve ses duyarlılığını arttırır. Müzik sabır, iletişim ve sıklıkla insanlarla uyumlu çalışmaya dair anlayış gerektirir. Bu kişisel özellikler kendi hayatınızı ve çevrenizdekilerin hayatını zenginleştirecektir.

Müzik duygularımızın en açık dilidir. -Emil Zeig


Yazar: Che

Görüntüleme: 424

Kategori: Sanat ve Müzik

Yayınlanma Tarihi: 18 Mart 2021

Cevap bırakın

RadyoTrendFM.Com

Günümüzde internette vakit geçiren insanların tercih ettiği radyolu sohbet sitesi sizlere en hit parçaları reklamsız ve kesintisiz olarak sunuyor. Bunun yanı sıra sohbet sitesi sayesinde yeni insanlarla tanışabileceğiniz üyeliksiz ve ücretsiz sohbet sitesini size sunuyor.

Takip Et

Sosyal medyada bizi takip etmeyi unutmayın!

facebook twitter instagram skype
© 2021 Copyright - RadyoTrendFM.COM - Zurna Sohbet - Geveze Sohbet - Sohbet - Chat - Trend Sohbet - Mynet Sohbet

Trend Radyo bir TrendSohbet.Com sitesidir.

Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat