duyuruSizde hem canlı radyo dinleyin, hem de yeni insanlarla sohbet edin.
facebook twitter instagram skype

Neşet Ertaş Kimdir? Albümleri Nelerdir?

Neşet Ertaş Kimdir? Albümleri Nelerdir?

Neşet Ertaş Kimdir?

Bozkırın Tezenesi” lakabıyla bilinen usta müzisyen Neşet Ertaş, 1938 yılında Kırşehir’de dünyaya geldi. Babası Abdallık geleneğinin önemli temsilcilerinden Muharrem Ertaş, annesi ise Döne Ertaş’tır.

Küçük yaşlarda bağlama ve keman çalmayı öğrendi. Babasıyla birlikte düğünlere giderek hem çaldı hem söyledi. Bu sebeple düzenli bir eğitim alamayan Neşet Ertaş, ağabeyi Necati Ertaş sayesinde okuma yazma öğrendi.

Sanat Hayatı

1957 yılında İstanbul’a gelerek “Neden Garip Garip Ötersin Bülbül” ismindeki ilk plağını çıkardı. Bir süre İstanbul’da çalıştıktan sonra Ankara’ya yerleşti ve çalışmalarına burada devam etti. Bu dönemde Leyla Hanım‘la hayatını birleştirdi ve bu evliliğinden iki kız, bir erkek çocuğu dünyaya geldi.
1978 yılında parmakları felç olunca tedavi görmek için Almanya’ya gitti. Uzun bir süre Almanya’da kaldıktan sonra 2000 yılında Türkiye’ye geldi. İstanbul’da verdiği konserle birlikte tekrardan sahnelere döndü.
UNESCO tarafından “Yaşayan İnsan Hazinesi” olarak ilan edildi. 2006 yılında ise TBMM tarafından “Üstün Hizmet Ödülü“ne layık görüldü.[1]
Neşet Ertaş, 25 Eylül 2012 tarihinde vefat etti.

Bazı Albümleri

Zülüf Dökülmüş Yüze
Mühür Gözlüm
Gönül Dağı
Gönül Yarası
Zahidem
Çiçekdağı
Seher Vakti
Kendim Ettim Kendim Buldum
Cahildim Dünyanın Rengine Kandım

Yazar: Che

Görüntüleme: 482

Kategori: Sanatçı Hayatları

Yayınlanma Tarihi: 26 Mart 2021

Cevap bırakın

RadyoTrendFM.Com

Günümüzde internette vakit geçiren insanların tercih ettiği radyolu sohbet sitesi sizlere en hit parçaları reklamsız ve kesintisiz olarak sunuyor. Bunun yanı sıra sohbet sitesi sayesinde yeni insanlarla tanışabileceğiniz üyeliksiz ve ücretsiz sohbet sitesini size sunuyor.

Takip Et

Sosyal medyada bizi takip etmeyi unutmayın!

facebook twitter instagram skype
© 2021 Copyright - RadyoTrendFM.COM - Zurna Sohbet - Geveze Sohbet - Sohbet - Chat - Trend Sohbet - Mynet Sohbet

Trend Radyo bir TrendSohbet.Com sitesidir.

Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat