Mobil Okey Oyna

Mobil Okey Oyna… Okey oynamak mı istiyorsun ya da yeni biriyle tanışmak mi istiyorsun her ikisini de istiyorsan aradığım  Okey sohbet platformu hoş geldin.

Okey oyna oynarken zevk alabileceğiniz ve sosyalleşmenin sağlayan yeni insanlarla tanışabileceğiniz %100 Okey %100 sohbet Trend Okey odaları tam aradığın yer. Güvenlik açısından sağlam ve kolay anlaşılır bir arayüz ile size hizmet vermektedir. Neden Trend okey  neden burada oynamalıyım ya da sohbet etmeliyim diye aklınıza gelebilecek soruları yanıtlayalım. Trend okeyde seviyeli saygılı bir biçimde okey oynarken bir yandan da radyo Trendfm sitemizde isteklerinizi iletebilirsiniz. 7/24 canlı müzik dinlemenin zevkine varırken bir yandan da okey oynayabilirsiniz. Tabii diyebilirsin çok Okey siteleri var her yerde oynarım. Ama her yerde samimi ve sağlam bir kadrolu okey oynayamazsınız!

101 Trend okey, çanak okey, Mynet okey gibi sitelerden hiçbir farkı olmadan hiçbir ücret talep etmeden ücretsiz oynayabileceğin ve en önemlisi reklamsız okey sitesidir. Daima kendini geliştirmekte hedeflerine her zaman düşecek de tutmuş Okey sitesi konusunda tecrübeli, her zaman seviyeyi ve kaliteyi ön planda tutmuş ırk mezhep ayırmadan büyümeye hedeflemiş Okey sohbet sitesidir.

Okey siteleri çok popüler olup zaman geçirmek için  en ideal yerdir. Sen de bu seviyeli ortama dahil olmak istiyorsan hemen üye ol sende bizlerle okey oynamaya başla Okey Trend gelecek vaadeden bir sitedir. Hemen sende yerini al.

Mobil Okey Oyna

Okey isteka denilen tahta veya plastik taş koyma bölmeleri olan katlı bir tahtalar. üzerinde rakamlar olan 105 adet taş ile 4 ya da 2 ya da 3 kişiyle de oynanabilir. Bu oyun oynarken en dikkat edilmesi gereken taşları  karışmış olmasına dikkat etmektir oyunda 4 adet renk bulunmaktadır. her renk grubundan 2’şer tane taş bulunur bir renk grubu ise 1 ve 13 arasıdır.

Masada olan taşları iyi karıştırdıktan sonra beşerli gruplar halinde ıstakaları önüne diziyoruz zar atarak dağıtıcı dediğimiz kişi zara göre dağıtmaya başlıyor Ve okeyi ve göstergeyi belirliyor gösterge: artı 1 puan demektir. Açılan taşın sağından başlayarak her oyuncuya 5’er adet  verilir ve iki defa beşerli taş dağıtıldıktan sonra sağındaki oyuncuya beş taş diğer oyuncuya da 4 taş verilir. Alan oyuncular hemen vakit kaybetmeden ıstaka ya dizmeye başarılar bu oyundaki amaç taşları sıralı veya eşli olarak gezmektir. Dağıtıcıdan başlayarak işine yaramadığı taşları bir sonraki oyuncuya atmaktır. Eğer sağındaki oyuncunu işine yarıyor ise o taşı alır veya da ortadan çeker. Oyuncunun elini açabilmesi için 14 taşın dizili olması veya sıralı olması ya da çift olması gerekmektedir.

OKEY KURALLARI 

-Taşları dağıtan kişinin sağındaki 15 diğer oyunculara 14 taş  verilir.Taş çalmak veya da saklamak yasaktır

– Oyunda göstergeli oynanıyor ise oyun başlamadan gösterilmelidir yoksa geçersizdir.

– Bittim diğer oyuncu elini açarak bütün oyunculara göstermek ve taşları yere dökmemi zorundadır

– Sıralı dizilen taşlar durumunda sadece 13 numaralı taşın arkasına aynı renkte 1 numaralı taş gelebilir.

– Yerdeki göstergeyi ilk elden göstergeyi gösteren kişi çifte gittiğinde alabilir. Çifte giden kişinin çift açabilmesi için 7 çiftinin olması gerekiyor.

– Elinin açar olması durumunda boştaki taş okeyse, oyuncu okeyini göstergenin üstüne koymak zorundadır. Böylece 4 puan kazanmış olur.

– Oyuncu daha bitmemiş elle “açtım” deyip, elini açarsa ve diğer oyuncular da ellerini açtılarsa, o oyuncuya -2 puan ceza verilir.

– Oyuncu yere atılan taşı alabilir veya taş grubundan taş çekebilir. Bunları yapmadan unutup elindeki taşı atarsa ve diğer oyuncu da yerden taş çekerse, taşı eksik olan oyuncunun bitme hakkı kaybolmuş olur.

OKEY TÜRLERİ 

Okey (klasik Okey)101 Okey, 10 Taş Okey, Renkli Okey, Gin Okey, RummyKalookiKansas

Che 1522
Cevap bırakın

whatsappWhatsapp: +90 533 031 18 18
facebook twitter instagram youtube pinterest linkedin spotify soundcloud

Radyo Sohbet Sitesi