Chat Nedir?

Chat Nedir?

Chat Nedir? İnternet ve bağlı olarak gelişen araçlar, toplumda, televizyon yaygınlığı
vasıtaların yardımıyla bir tanınmakta ve yaygınlaşmaktadır.Son yıllarda, toplumsal yaşamı önemli ölçüde etkilemeye başlayan kitle iletişim araçlarından bilgisayar ve internet ortamındaki chat’in tercih edilme nedenlerinden birisinin, modayı takip etme isteği olduğu ifade edilebilir.

Chat, “internet vasıtasıyla, birden kişinin aynı anda sohbet etmesini sağlayan bir
servis” biçiminde tanımlanabilir.
Chat’in adı IRC’dir (internet relay chat). Chat’ta, bir veya birden fazla
kişiyle, aynı anda iletişim kurabilmek olasıdır.Chat, bilgisayar vasıtasıyla; yazı ve sembollerin kullanılması sayesinde sohbet etme olarak ele alınmaktadır.
Biri birini görmemiş, konuşmamış kişilerin chat vasıtasıyla irtibatta bulunmalarının, tam bir “sosyal ilişki” olarak ele alınabilmesi güçleşmektedir.

Chat; kişilerin, gerçek zamanlı olarak başka insanlarla irtibata geçme olanağı sağlayan bir sistemdir. Bu sistemde, mesaj vasıtasıyla, karşı tarafa mesajlar iletilir ve aynı mesaj alınır.

Chat’i kullanma nedenlerinden en önemlileri şu şekilde sıralanabilir:

*Yeni arkadaşlıklar edinme isteği,
*Belli hobileri olan insanların, aynı özelliğe sahip kişilere ulaşma isteği,
*Bilgi edinme veya bilgiyi paylaşma isteği,
*Günlük yaşamdaki kaygı, sıkıntı ve yorgunluklardan kurtulma isteği,
*Hayatına renk ve heyecan katacak yeni etkinlik ve kişileri keşfetme isteği.

Kızların ve erkeklerin dünyanın her yerinden çevrimiçi ve ücretsiz olarak herhangi bir kayıt olmaksızın arkadaşlık kurduğu fantastik çevrimiçi sohbet dünyası. Sadece odaya tıklayın, nickinizi girin ve giriş yapın, eğlence dünyasına girmenin en basit yolu. Bu kızlar ve erkekler sohbet alanı, kızlarla eğlenmek için özgürce konuşmanıza izin verir.

Gerçek hayatınızdan bıktıysanız ve tanımadığınız insanları bulmak istiyorsanız, bu sohbet odası sizin için dünyanın her yerinden tanımadığınız kız ve erkekleri arkadaşlık için bulabileceğiniz en iyi yerdir. Bazı insanlar kimliklerini gizlemek isterler ve tanımadıkları kişilerle canlı sohbet etmek için çevrimiçi ücretsiz tanışmak isterler.

Bu, erkeklerin arkadaşlık kurması doğaldır ve istediğiniz arkadaşı özgürce ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın bulabilirsiniz. Sevgili online arkadaşlık odalarımızda her giriş yaptığınızda arkadaşlarınızla her zaman konuşabilirsiniz. Chat sitemize çıkın çıkın gelin..

TrendSohbet.Com

RadyoTrendFm.Com

Zurna ChatMynet ChatGeveze ChatTrend ChatMobil ChatTrendFm

Che 831
Cevap bırakın

whatsappWhatsapp: +90 533 031 18 18
facebook twitter instagram youtube pinterest linkedin spotify soundcloud

Radyo Sohbet Sitesi